5 نکته که قبل از خرید فندک زیپو باید بدانید

5 نکته که بعد از خرید فندک زیپو باید بدانید

یکی از معتبر ترین و یا کیفیت ترین برند های فندک در دنیا ، فندک زیپو است اما برای عملکرد بهتر و افزایش طول عمر فندک های زیپو نکات ذیل را بعد از خرید این فندک رعایت فرمایید.

1. استفاده از بنزین اصلی زیپو: مهمترین فاکتور برای عملکرد مناسب فندک های زیپو استفاده از بنزین اورجینال این شرکت است.
در بازار ایران انواع مختلف بنزین فندک وجود دارد اما در فروشگاه مستر زیپو ما تنها استفاده از بنزین اورجینال زیپو را پیشنهاد می کنیم. در مواردی نادر مشاهده شده که مشتریان عزیز از بنزین معمولی(همونی که تو پمپ بنزین هست(: ) استفاده کرده اند. خواهشمندیم با استفاده بنزین معمولی فندک های زیپو خود را نابود نکنید :).
با استفاده از این لینک می توانید بنزین اورجینال زیپو را تهیه کنید.

2. رعایت نکات مهم در شارژ مجدد فندک: اگر تا به حال فندک زیپو نداشته اید ، نگران نحوه شارژ مجدد آن نباشید. شارژ مجدد فندک های زیپو از آنچه که فکر می کنید ساده تر است اما رعایت چند نکته هنگام ریختن بنزین درون فندک می تواند سرنوشت فندک شما را تغییر دهد. ابتدا باید بدانید که هنگام شارژ کردن فندک ، بنزین سرریز نکند تا از خوردگی داخل بدنه فندک جلوگیری شود؛ حتما بعد از شارژ فندک با یک دستمال بدنه و داخل فندک را تمیز کنید و سعی کنید پنبه زیر فندک را جدا نکنید و فقط آن را به آرامی همانطور که در مقاله زیر به آن اشاره شده ، بلند کنید.
همچنین بخوانید:
آموزش کامل پر کردن فندک های زیپو

3. محافظت از بدنه فندک در برابر ضربات شدید: اگر میخواهید از فندک خود برای سالیان سال با خیال راحت استفاده کنید ، یکی از فاکتور های مهم ، محافظت از بدنه فندک در برابر ضربه است. قسمت درب و لولای فندک های زیپو مهمترین قسمت های بدنه این فندک هستند و در صورتی که ضربه محکمی به این قسمت ها وارد شود ، باعث می شود درب فندک به درستی بسته نشود و به سبب آن بنزین فندک در زمان خیلی کمتری تمام می شود( یا به اصطلاح بنزین می پرد). در نتیجه استفاده مکرر از بنزین و خالی شدن پی در پی فندک ، طبیعتا عمر فندک کوتاه تر شده و استهلاک این محصول بالا می رود. پس در حفظ بدنه فندک خود کوشا باشید 🙂

4. استفاده از سنگ و فیتیله اورجینال زیپو: همانقدر که استفاده از بنزین اصلی زیپو در عملکرد بهتر فندک موثر است ، استفاده از سنگ و فیتیله اصلی نیز تاثیر گذار است. بسته به میزان استفاده از فندک ، سنگ و فیتیله آن باید بین هر یک ماه تا سه ماه تعویض گردد. همچنین آموزش کامل عوض کردن سنگ و فیتیله فندک را نیز می توانی از طریق لینک زیر ببینید و از طریق این لینک می توانید این محصول را خریداری کنید.

همچنین بخوانید:

آموزش کامل عوض کردن سنگ و فیتیله فندک زیپو

5. فندک زیپو وسیله ای برای حرکات نمایشی نیست! بیش از صد نوع ترفند و حرکت نمایشی برای باز کردن درب فندک های زیپو و استفاده از آن ها در دنیا وجود دارد. اما لازم است بدانید که اجرای چنین حرکاتی بر روی فندک های زیپو عموما باعث کج شدگی و خراب شدن درب و لولای این فندک ها می شود.
اگر می خواید منظور ما رو بهتر متوجه شید به مقاله زیر هم سر بزنید:
چند ترفند با فندک زیپو
هر چند که استفاده از بعضی از این ترفند ها جذاب و چشم نواز است. اما اگر فندک خود را دوست دارید ، به ان رحم کنید (: .
 
امیدواریم با رعایت این نکات بیشترین طول عمر و کیفیت را تجربه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا