گردشی در موزه زیپو

گردشی در موزه زیپو

در سر شماری آخر کشور آمریکا ، شهر برادفورد در آمریکا 9000 نفر تخمین زده شده است. این شهر پر است از کلکسیونر و گردشگر که اکثر آنها فقط به خاطر موزه زیپو به این شهر سفر می کنند.

تاریخچه موزه

موزه زیپو در سال 1997 با نام “aptly” تاسیس شد که الان با نام تجاری ” Zippo/Case Museum ” مشهور است.
این موزه نیم هکتاری بخش های مختلفی دارد. تمرکز اصلی موزه روی فندک های زیپو وچاقو های کیس می باشد.

کیس(case)

“کیس” یک کمپانی تولید چاقو است که در سال 1889 شروع به کار کرد و درحال حاضر سهام این شرکت متعلق به شرکت زیپو می باشد.
همچنین در این موزه یکی از بزرگترین کیفت شاپ های آمریکا نیز وجود دارد که منحصرا فندک های زیپو و چاقو های کیس در آن به فروش می رسد.
همچنین بخوانید:
3 فیلم مشهور که در آنها از فندک زیپو استفاده شده است

قسمت های مختلف موزه

در این موزه بازدیدکنندگان می توانند از نزدیک با طریقه ساخت فندک های زیپو آشنا می شوند. همچنین طبق شعار خود شرکت زیپو(فندک شما کار می کند در غیر این صورت آن را برای شما تعمیر می کنیم) ، بازدید کنندگان می توانند فندک های خود را به صورت رایگان سرویس و تعمیر کنند.
همچنین در این موزه کلوپی وجود دارد که فندک های زیپویی که طراحی خاصی دارند یا قدیمی هستند با اجازه شرکت زیپو به مزایده گذاشته می شوند. بخشی از درآمد حاصل از این مزایده ها توسط موزه به خیریه ها واگذار می شود.

تولد 20 سالگی

در سال 2017 موزه زیپو به مناسبت 20 ساله شدن موزه از دوفندک خاص و طراحی جذاب رو نمایی کرد. فندک اول به صورت گسترده و جهانی و با کد 056488-250 تولید و عرضه شد و هم اکنون هم از سایت های معتبر خارجی قابل خرید هستند. اما فندک دوم دارای یک طراحی بسیار خاص بود و فقط 100 عدد از آن تولید و به مزایده گذاشته شد که برای شرکتی همچون زیپو تولید 100 عددی رقم بسیار ناچیزی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا