تاریخچه سیگار مارلبورو

تاریخچه سیگار مارلبورو

در سال ۱۹۰۲ آقای فیلیپ موریس، مالک یک کارخانه تولید سیگار در لندن، شعبه‌ای از کارخانه‌اش را به منظور فروش انواع سیگار در نیویورک تأسیس کرد.

نام تجاری “مارلبورو” در سال ۱۹۰۸ در ایالات متحده ثبت شد، هرچند تا پانزده سال بعد در ۱۹۲۳ هیچ محصولی با این نام تجاری عرضه نشد.

سیگار لوکس آمریکایی

در سال ۱۹۲۴، سیگار مارلبورو با شعار “سیگار لوکس آمریکایی”برای اولین بار عرضه شد و عمدتا در هتل‌ها و استراحتگاه‌ها فروخته می‌شد.
در حدود دهه ۱۹۳۰، این شرکت با شعار «ملایم همچون ماه می» و به عنوان یک سیگار مناسب برای خانم ها شروع به تبلیغ کردند.
نام مارلبورو برگفته از Great Marlborough Street. Richmond، Virginia است ، مارلبورو استریت نام خیابانی در لندن بود که کارخانه فیلیپ موریس در آن احداث شده بود.
در دهه ۱۹۵۰ ، در تبلیغ سیگار اغلب مبنی بر معرفی سیگارهای فیلتر دار بود. برای همین فیلتر سیگارهای مارلبورو روی کاغذی قرمز رنگ چاپ می‌شد تا اثر ماتیک خانم‌ها را که حین پک‌زدن روی سیگار به جا می‌ماند مخفی کند.
 

سیگار مارلبورو در بسته

مارک سیگار در بسته مارلبورو تا جنگ جهانی دوم به همین منوال به فروش خود ادامه داد ولی بعد از آن به‌طور موقت در پی ورشکستگی کارخانه از بازار برچیده شد. در پایان جنگ، سه برند جدید بازار سیگار را در دست گرفتند: Camel، Lucky Strike، Chesterfield. ( کَمِل، لاکی سترایک و چِستِرفیلد) . سیگار های تولیدی توسط این مارک‌ها که در زمان جنگ جهانی دوم برای سربازان آمریکایی تولید می‌شدند بعد از اتمام جنگ نیز به فروش خود ادامه دادند.

مارلبورو، کابوی تنومند

در طول دهه ۱۹۵۰ مجله Reader’s Digest سری مقالاتی را دربارهٔ سیگار و رابطه آن با سرطان ریه منتشر کرد. فیلیپ موریس و سایر شرکت‌های تولید سیگار با توجه به این گزارش به ساخت سیگار های فیلتردار اقدام کردند. مارلبوروی جدید ته‌فیلتردار در سال ۱۹۵۵ معرفی شد. در اوایل دهه ۶۰ فیلیپ موریس مارلبوروی محلی (Marlboro Country) را ابداع کرد و تصویر عمومی شیک مارلبورو (نرم همچون ماه می) را تبدیل به کابوی‌هایی تنومند با عنوان مردان مارلبورو (Marlboro Men) کرد. فیلیپ موریس به سرعت سهم بزرگی از بازار را در دست گرفت. حاصل فعالیت تبلیغاتی وی افزایش ۵۰۰۰ درصدی فروش در عرض ۸ ماه بود. شهرت مارلبورو در خوش طعم بودن، به سرعت آن را به عنوان سیگارت شماره ۱ تبدیل کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا