5 نکته بسیار جالب درباره فندک های برند زیپو

زیپو، نمونه موفقی از به بار نشستن یک ایده در چند سانتی‌متر مربع است. فندک زیپو با ایده خاموش نشدن در برابر باد نام برند خود را به عنوان یکی از معتبر ترین برندهای فندک مطرح کرد. به طوری که پس از گذشت بیش از 75 سال از ساخت اولین فندک زیپو همچنان پرفروش ترین برند فندک در جهان محسوب می شود. فندک های برند زیپو از بنزینی مخصوص استفاده می کنند و چنین ویژگی هایی این فندک را تبدیل به فندکی منحصر به فرد کرده است. در ادامه این مقاله به 5 نکته بسیار جالب درباره فندک های زیپو می پردازیم.

فندک زیپو طرح شیر

فندک طرح زیپو از طرح های ویژه مستر زیپو

   

       1. نخستین باری که زیپو از یک آرم روی فندک‌های خود استفاده کرد، سال 1936 بود. زیپو، 500 فندک را برای شرکتی که همسایه جنوبی‌شان بود تولید کرد. روی این فندک‌ها آرم شرکت «کندل» با رنگ قرمز چاپ شد.

           2. زیپو از سال 1934 تا 1940، 300 هزار فندک خود را با شیوه‌ای منحصر به فرد فروخت. آن‌ها نوعی بازی را تبلیغ کردند که باید با این فندک انجام می‌شد. این بازی از سال 1940 غیر قانونی اعلام شد. در طول جنگ جهانی دوم، زیپو نیاز بسیاری از سربازان را برآورده کرد و قراردادهای فراوانی با ارتش داشت.

فندک زیپو فروهر

            3. از فندک‌های زیپو در حدود1200  فیلم سینمایی استفاده شده است. مایکل داگلاس و هریسون فورد، دو بازیگری‌اند که در چندین فیلم معروف خود، از زیپو استفاده کرده‌اند. از زیپو در فیلم‌های «پدرخوانده»، «بازی»، «رفقای خوب»، «مظنونین همیشگی»، «ترمیناتور»، «هفت»، «نجات سرباز رایان»، «لئون، حرفه‌ای»، «پلنگ صورتی»، «روزی روزگاری امریکا»، «اوه برادر کجایی»، «دیگران»، «شمال از شمال غربی»، «بالاتر از خطر»، «شاهین مالت»، «فارست گامپ» و بسیاری از آثار درخشان تاریخ سینما استفاده شده است.

همچنین بخوانید:

3 مورد از فیلم های مشهوری که در آنها از فندک زیپو استفاده شده است

فندک طرح لئون
فندک طرح پدرخوانده

         4. در انیمیشن «وال-ای»، یکی از یادگارهای به جا مانده از مردم زمین، یک فندک زیپو است و روبات‌هایی که صدها سال بعد آن را در دست می‌گیرند، از روشن کردن آن به وجد می‌آیند.

         5. در حال حاضر سالانه 12 میلیون فندک زیپو تولید می شود و این بدان معناست که در هر دقیقه تقریبا 23 فندک زیپو تولید می شود.